Během výběru ojetého auta se nejčastěji ptáte na tyto otázky

1Jak dlouho bude individuální vyhledání nebo prověření vozu trvat?

To záleží na více okolnostech. Zda už máte auto vyhlídnuté, nebo ho pro vás budeme hledat. Důležité jsou požadované parametry vozu a dostupnost takového ojetého auta na českém trhu. Proces může být velmi rychlý, pokud si vůz vyberete z katalogu prověřených vozů. Déle si počkáte, pokud pro vás budeme hledat vůz se specifickou výbavou a parametry.

2Poslal/a jsem dotaz, za jak dlouho se mi ozvete?

Když obdržíme vyplněný formulář ve všední den, zavoláme vám do 24 hodin. Pokud píšete o víkendu, ozveme se následující pondělí. Zeptáme se vás na pár upřesňujících otázek a zašleme smlouvu. Následně se vám ozve náš autorádce, který s vámi projde poptávku podrobněji.

3Co budu k zahájení procesu individuální kontroly potřebovat?

Zeptáme se vás na základní otázky, jakou značku auta byste preferovali, jaký rok výroby, kolik najetých kilometrů, pro jakou potřebu, zda rodinný vůz atd. Pokud si nebudete jisti, naše otázky vás navedou a naši rádci vám ochotně poradí.

4Na bazaru jsou některé vozy označeny žlutou samolepkou „Prohlédnuto“. Co toto označení znamená?

Tato vozidla jsme již nezávisle prohlédli a projeli. Z prohlídky jsme sepsali podrobný protokol o skutečném stavu vozu. Protokol má prodejce k dispozici a můžete si ho u něj vyžádat. Vůz můžete dohledat také v katalogu prověřených vozů na našich stránkách www.autotym.cz.

5Jaký je rozdíl mezi prohlídkou vozu umístěného v katalogu prověřených vozů a individuální prohlídkou dle ceníku?

Protokol k vozu z katalogu prověřených vozů obsahuje hodnocení naším nezávislým technikem na 100 místech kontroly na voze i projížďku. V katalogu nejsou umístěny vozy podprůměrné kvality. Individuální kontrola vozu dle ceníku zpravidla navíc obsahuje návštěvu v nezávislém servisu (zdvižení vozu, demontáž vany pod motorem, demontáž kol a kontrola zakrytých míst) napojení na diagnostiku a vyčtení informací, nacenění případných oprav, konzultace s technikem jaký servis v budoucnu nepodcenit, Cebia certifikát a závěrečné hodnocení technika. A to vše za možné přítomnosti zákazníka.

Pokud chcete mít vše bez starostí, tak kontrolu provedeme a zašleme Vám protokoly e-mailem. Výsledný protokol nám pomůže vyjednat slevu na vůz, který chcete zakoupit. Věřte, že v tom máme větší zkušenosti než Vy. Naše vyjednaná sleva je v průměru vyšší než si vyjedná zákazník sám.

6Co se stane s mými osobními údaji?

Vaše osobní údaje slouží k poskytování našich služeb v souvislosti s koupí ojetého vozu. S daty nakládáme v souladu se zákonem o ochraně osobních údajů.

7Co když nerozumím autům. Budete se mě na něco ptát?

Naši autorádci s vámi detailně proberou vaši představu, jak má vůz vypadat a k čemu vám má sloužit. Pokud nerozumíte technickým a jiným parametrům, nevadí. Rádi vám poradíme. Autorádci jsou zkušení profesionálové, takže jim můžete věřit.

8Kolik stojí individuální kontrola?

Můžete si vybrat z 5 cenových balíčků:

  • Mini – kde ověřujeme historii vozidla, děláme testovací jízdu a osobní kontrolu, cena balíčku je 2 590 Kč + 1 % z prodejní ceny kontrolovaného auta.
  • Standard – obsahuje ověření historie vámi vybraného vozu, testovací jízdu, kontrolu a prověření v nezávislém servisu s cenou balíčku 3.590 Kč + 1 % z prodejní ceny kontrolovaného auta.
  • Premium – je nejvyužívanější balíček, který obsahuje navíc vyhledání auta naším zkušeným technikem na míru vašim požadavkům. Cena balíčku Premium je 4.590 Kč + 1 % z prodejní ceny kontrolovaného auta.
  • Import – je balíček pro vozy dovezené ze zahraničí s dokladovou kontrolou za cenu 5.590 Kč + 1 % z prodejní ceny kontrolovaného auta.
  • Super – balíček, který využijete, když budete chtít výhodně prodat své auto. Součástí balíčku je protokol o reálném stavu vašeho vozu. Cena balíčku je 3.590 Kč + 1 % z prodejní ceny kontrolovaného auta.
9Jak vím, že vám můžu důvěřovat?

Našli jsme a prověřili stovky aut, které mají spokojené majitelé. Naši rádci jsou odborníci s dlouholetou zkušeností s ojetými vozy a díky školením jdou neustále s dobou. Výstupem kontroly vozu je obsáhlý protokol s informacemi o skutečném stavu. Působíme na trhu od června 2014 a za tu dobu máme stovky spokojených zákazníků

10Ověříte auto kdekoli v České republice? A co v zahraničí?

Přesně tak, působíme po celé České republice. Přijedeme za vámi do jakéhokoliv kraje republiky. Trh s ojetými vozy z dovozu je všeobecně žhavé téma. U těchto vozů lze zřídka s jistotou zjistit skutečný nájezd kilometrů. Přesto nabízíme dokladovou kontrolu pro vozy s původem mimo ČR.

Kontrolu vozu mimo území ČR nenabízíme, ale v ČR za vámi přijedeme kamkoliv.

11Kde auta hledáme?

Auta hledáme především na velkých inzertních portálech, v bazarech, v soukromých inzercích. Kromě toho ze zkušenosti dobře víme, kde je lepší auta nehledat a nekupovat.

12Co všechno na autech kontrolujete?

Začínáme důkladnou pohledovou kontrolou, měříme tloušťku laku na všech částech, kontrolujeme, zda jsou v pořádku nosné části auta a provádíme zkušební jízdu. Ověřujeme, zda je auto koupeno v České republice, má servisní knížku, není evidované jako odcizené nebo není zatížené leasingem.

13Jakou garanci poskytujete u individuálně kontrolovaných vozů?

Vůz prochází důkladnou kontrolou, zkušební jízdou našeho rádce a dle balíčku i kontrolou v nezávislém servisu. Výsledky všech více než 100 oblastí kontroly zaznamenáváme do výstupního protokolu, který zákazník dostává k dispozici.

Za tímto reportem si stoprocentně stojíme. Pokud by se ukázalo, že se v něčem mýlí, poneseme za to plnou zodpovědnost. Historii vozu prověřujeme v databázi společnosti Cebia a dalších dostupných zdrojích. Zaměřujeme se na kontrolu servisních knih. Konečné rozhodnutí o koupi je na zákazníkovi, který uzavírá smlouvu přímo s prodejcem. Prodejce nese zodpovědnost za skryté vady po dobu 12 až 24 měsíců v závislosti na kupní smlouvě.

14Chci nákup ojetého auta na úvěr, umíte to?

Ano, nabídku vám vypracuje spolupracující partner dle vašich požadavků.

15Nenašli jste odpověď na svou otázku?

Napište nám na info@autotym.cz nebo volejte zdarma na číslo 800 553 333 (po-pá 9.00–17.00).

Nenašli jste odpověď na Váš dotaz?

Kontaktujte nás

Zavolejte nám

Ikona telefon modrý

800 553 333
702 078 878

Těšíme se na vás od 9 do 17 hod, po – pá.