Zpět na seznam článků

Publikováno 30.08.2017

Noční můry silnic: 9 nejhorších typů řidičů, které na silnici potkáváte

 

Vytáčí vás zbytečné troubení nebo pomalá jízda? Sepsali jsme pro vás typy řidičů, kterým byste se na silnici nejraději vyhnuli.

1.    Neblikač

Jeden z nejnebezpečnějších typů řidičů, které na silnici potkáte. Směr jízdy mění libovolně, aniž by cokoliv signalizoval. Asi mu ještě nikdo neřekl o blinkrech. 

2.    Troubič

Kudy jede, tudy troubí. Řidič, který si myslí, že troubením popožene kolonu nebo urychlí dopravu ve městě.

3.    Zpomalovač

Zpomalovat dopravu je jeho posláním. Patří sem řidiči, kteří jezdí nejnižší povolenou rychlostí(nebo rychlostí ještě nižší), řidiči, kteří se včas nerozjedou na zelenou i ti, kteří nezvládnou vjet do kruhového objezdu, dokud je někdo nepustí.

4.    Telefonista

Víc než řízení se věnuje svému telefonu. Píše smsky, telefonuje, a když si nevšimne zelené na semaforu, rozčiluje se, že na něj ostatní řidiči troubí.

5.    Samaritán

Typ ne příliš rozšířený. Jde o řidiče, který dá přednost třeba deseti autům, i když ji má on. Asi nahání dobrou karmu. Někdy je samaritán prospěšný, ale ve velké míře zdržuje provoz a rozčiluje řidiče stojící za ním.

6.    Závodník

Někteří řidiči si pletou silnici se závodní dráhou. Předjížděním na plné čáře a nedodržování rychlostních limitů je jejich koníček. A je úplně jedno, jestli řídí nejnovější BMW nebo Favorita.

7.    Lepič

Řidič, který o dodržení bezpečné vzdálenosti nejspíš neslyšel. A tak se lepí na zadek vašeho auta a vy se modlíte, ať ví, kde je brzda.

8.    Předjížděč

Předjížděče rozlišujeme na klasické předjížděče, předjížděče bez pointy a předjížděče zprava. Klasiky všichni moc dobře známe. Předjedou, co můžou. Předjížděči bez pointy vás předjedou, aby poté přibrzdili a jeli pomaleji než vy. A předjížděči zprava? I když zákon předjíždění zprava v některých případech toleruje, v běžném provozu jde o nebezpečný hazard.

9.    Vybržďovač

Řadí se mezi vysoce nebezpečné typy. Věříme, že v pekle je pro ně speciální místo.

Které typy řidičů vás nejvíc rozčilují? Podělte se s námi do komentářů na Facebooku.

Galerie

Galerie

Zavolejte nám

Ikona telefon modrý

800 553 333
702 078 878

Těšíme se na vás od 9 do 17 hod, po – pá.