Zpět na seznam článků

Publikováno 10.01.2018

7 předsevzetí uvědomělého řidiče

Nový rok přímo svádí k novým předsevzetím. Co se pro letošní rok stát lepším řidičem?

1.  Nebudu za volantem telefonovat

Ruku na srdce. Kdo nikdy netelefonoval při řízení? Pokud víte, že je to váš častý nešvar, vybavte se handsfree sadou nebo kvalitním držákem na telefon, ať hovory můžete vyřizovat i během jízdy a přitom se plně věnovat řízení.

2.  Přestanu se v autě nervovat

Že to zní nemožně? Za pokus to stojí. Rozčílený řidič je totiž stejně nebezpečný jako nejistý řidič. Příště, až se řidič před vámi bude rozjíždět na zelenou ve chvíli, kdy vy byste byli dávno pryč, místo troubení a nadávek si pusťte vaši oblíbenou písničku a zazpívejte si.

3.  Nebudu ignorovat kontrolky

Už nějakou dobu svítí kontrolka servisu a vy ji úspěšně přehlížíte? Slibte si, že v novém roce nebudete brát nářky vašeho auta na lehkou váhu.

4.  Překonám svůj strach

Existuje něco, v čem si během řízení nejste jistí? Ať už jde o podélné parkování, jízdu po dálnici, nebo předjíždění kamionů, jděte do toho! Nejistota na silnicích je nebezpečná, zkuste letos překonat obavy a natrénovat to, čeho se bojíte. Vezměte s sebou zkušenějšího a trpělivého řidiče a brzy bude po nejistotě.

5.  Budu o své auto pečovat

Pravidelná výměna oleje, servis, úklid, kontrola pneumatik… Hýčkejte si vašeho plechového miláčka. Uvidíte, že se vám odvděčí.

6.  Nebudu zapomínat na pás

“Vždyť jedu jenom přes ulici. Nemá cenu si zapínat pas.” I tak by mohla znít poslední věta před smrtí. Nechceme vás zbytečně děsit, ale pásy nejsou v autě pro legraci. Při nárazu v rychlosti 50 km/h bez zapnutých pásů vaše hlava zažije ránu jako při pádu ze třetího patra. To už stojí za zamyšlenou, nemyslíte? Bezpečnostní pásy vnuťte i spolujezdcům. Bez pásů ohrožují nejen sebe, ale i ostatní cestující.

7.  Budu pouštět chodce na přechodu

Všichni to známe. Vidíte z dálky stojícího člověka u přechodu, který ne a ne se rozejít? Ale ve chvíli, kdy přijedete k přechodu, rozhodne se přejít silnici? Myslete na to, že někteří chodci nemají řidičský průkaz a neodhadnou tak reakce řidičů. Buďte proto trpěliví, předvídaví a chodcům dávejte vždy přednost.

Která z předsevzetí zkusíte letos dodržet? Napište nám do komentářů na Facebooku.

Galerie

Galerie

Zavolejte nám

Ikona telefon modrý

800 553 333
702 078 878

Těšíme se na vás od 9 do 17 hod, po – pá.