Zpět na seznam článků

Publikováno 31.01.2018

Mytí auta v zimě: na co se zaměřit a čeho se vyvarovat

Máte špinavé auto, ale čeká vás v dohledné době důležitá obchodní schůzka nebo seznámení s tchyní? Poradíme vám, jaké zásady dodržovat při zimním mytí auta.

Špinavé auto? Hrozí koroze i pokuta

Jestli chcete o svého plechového miláčka pečovat, jak se sluší a patří, zbavte ho špíny minimálně dvakrát za zimu. Posypová sůl může napáchat velké škody, obzvlášť pokud máte starší vůz, kde se už projevila koroze. Vaším hlavním cílem je dostat všechny agresivní materiály z podvozku a podběhů.

Špinavé auto ovlivňuje navíc i svou viditelnost na silnici. Zašmudlaná světla a zaneřáděná karoserie spolu s krátkými zimními dny může mít v horším případě fatální následky, v lepším dostanete pokutu za nečitelnost poznávací značky. Pokud na mytí nemáte čas, otřete aspoň světlomety, zadní světla a registrační značky.

Chce to zahřát

Před mytím v zimě se s autem vždy nejprve projeďte, jeho povrch se správně prohřeje. Ze zahřátého auta odstraníte nečistoty snadněji a zabráníte popraskání skel.

Zaměřte se na spodní část

Způsobů mytí je spousta. Pokud zvolíte ruční mytí, zaměřte se hlavně na spodní části, tím automobil zbavíte soli. Vysokotlakým čističem – wapkou zbavte nečistot i podběhy. Zhruba při každém čtvrtém mytí, obzvlášť pokud jezdíte do myčky, byste měli auto kvůli ochraně laku i navoskovat.

Za mrazu opatrně

Venku mrzne a vy se chystáte umývat auto? Raději se pořádně rozmyslete. Mycí kartáče můžou namrznout a jejich zmrzlé konce zanechají na karoserii mikroškrábance, kterých si můžete všimnout až po čase. Relativně bezpečnou variantou pro vaše auto je v teplotách pod nulou bezkontaktní myčka.

Finální projížďka

Po umytí důkladně vysušte zámky u dveří a těsnění dveří. Nakonec se s autem zase projeďte, zbavíte tak auto veškeré vody. Pořádně prošlápněte brzdový pedál, ať dostanete vodu ven i z brzdových kotoučů – zabráníte tím jejich rezavění.

Umýváte své auto pečlivě i v zimě? Dejte nám vědět do komentářů na Facebooku.

 

Galerie

Galerie

Zavolejte nám

Ikona telefon modrý

800 553 333
702 078 878

Těšíme se na vás od 9 do 17 hod, po – pá.