Zpět na seznam článků

Publikováno 06.09.2017

Jak správně mýt auto?

Jak správně mýt auto?

Říkáte si, co se dá na mytí auta zkazit? Je toho celkem hodně. Přečtěte si naše tipy, ať nenaděláte víc škody než užitku.

1.    Myjete sami?

Při mytí auta dbejte na pár základních pravidel:

  • Zjistěte si předpověď počasí
  • Auto umývejte ve stínu
  • Dejte pozor na to, aby byl před mytím lak chladný
  • Sundejte si z rukou hodinky, náramky a všechny prsteny

Houby způsobují oděrky

Častým prostředkem pro mytí aut jsou houby, kterým se raději vyhněte. Kvůli svému rovnému povrchu se do houbiček chytají zrnka prachu, které způsobují na laku drobné oděrky. Raději sáhněte po žínce z mikrovlákna nebo se střapci. Pokud auto není příliš zaneřáděné, postačí i vysokotlaký čistič – wapka.

Pravidlo tří kbelíků

Při mytí vždy používejte tři kbelíky. Do prvního, který bude sloužit ke zbavení žínky od nejhrubších nečistot, nalijte jen vodu. Do druhého namíchejte vodu s autošamponem, zbavíte tak žínku jemnějších nečistot. Třetí si nechte pouze na mytí kol.

Používejte jen prostředky na auto

Ne bezdůvodně se vyrábějí mycí prostředky na auta. Pokud tak nechcete spolu se špínou přijít i o kus starého vosku, vyhněte se domácím čisticím prostředkům.

Jak na to?

Začněte s koly, která umývejte postupně. Poté auto předmyjte, ideálně wapkou. Vodu na karoserii stříkejte šikmo, oddělí se tak více špíny. Postupujte od spodní části nahoru. Naneste přípravek na odstranění hmyzu, nečistoty smyjte a celé auto opláchněte. Následuje fáze samotného mytí, při které postupujte shora dolů. Před finální fází auto opláchněte silným proudem vody, pak pokračujte slabým proudem. Nakonec ručníkem dosušte zbytek vody.

2.    Nechte to na myčce

Nechce se vám auto umývat? Zajeďte s ním do myčky, je to nejjednodušší řešení.

Můžete do myčky?

Vždy si pozorně přečtěte pravidla pro používání myčky, která se mohou lišit. Většinou do myčky nesmíte s ochrannými rámy, střešními boxy, zahrádkami nebo anténami.

Na co si dát pozor

Připadá vám zbytečné sundávat anténu? Pokud se v myčce zlomí, může se namotat na kartáč a poškrábat celý vůz. Před vjezdem do myčky také zkontrolujte, že máte zavřená všechna okna i kufr. Pokud máte nově nalakované auto, zjistěte si, za jak dlouho s ním můžete do myčky.

3.    Samoobslužné mycí boxy

Pokud si nemáte kde umýt auto a myčkám nevěříte, zkuste samoobslužný box, který je skvělou variantou i pro auta, která do myčky nemůžou. Postup je stejný jako u první varianty.

4.    Mycí boxy s obsluhou

Jde o nejdražší, ale pohodlnou variantu, kdy se vám obsluha postará o interiér i exteriér auta.

5.    Zkuste to bezkontaktně

Bezkontaktní myčky jsou alternativou klasických myček. Místo kartáčů špínu z auta odstraňují trysky za vysokého tlaku vody. Nehodí se však na zašlou špínu.

Tip na závěr: Nezapomínejte na pravidelné voskování, nejlepší je vosk aplikovat „za studena“.

Které vyriantě dáváte přednost? Napište nám do komentářů na Facebook.

 

 

 

 

 

Zavolejte nám

Ikona telefon modrý

800 553 333
702 078 878

Těšíme se na vás od 9 do 17 hod, po – pá.