Zpět na seznam článků

Publikováno 07.03.2018

Kam schovat auto: Garáž, přístřešek nebo venkovní stání?

Kupujete ojeté auto a přemýšlíte, kde mu bude nejlíp?

Sepsali jsme pro vás výhody a nevýhody hlavních možností parkování.

Parkování

Garáž – dejte pozor na odvětrávání


Garáž zní jako ideální řešení pro parkování vašeho auta. Ochrání ho před vlivy počasí a v zimě nemusíte řešit, že ráno nenastartujete. Navíc slouží i jako bezpečný úkryt před zloději.

Ale i při stání v garáži si musíte dát pozor, ať svému autu neublížíte. Důležité je správné odvětrávání a nízká vlhkost. Posypová sůl a další chemické látky můžou v přetopené, vlhké a neodvětrané garáži způsobit korozní katastrofu. Proto v zimě garáž nepřetápějte. Teplotní šoky se odráží i na kvalitě laku. Pokud nechcete, ať vám lak během zimní sezóny nezestárne o několik let, udržujte v garáži teplotu mírně nad nulou.

Parkování v garáži

Venkovní stání? Ano, ale…


Léta parkování venku se časem projeví jak na vzhledu laku, tak na rozsahu koroze. Proto autu věnujte zvláštní péči – používejte protikorozní přípravky a pečlivě a pravidelně auto umývejte. Především posypová sůl může způsobit nezvratnou škodu.

Vlivy počasí nejsou jediné, které můžou vaše auto poškodit. Propíchnuté pneumatiky, poškrábaný lak, ukopnuté zrcátko – pokud parkujete venku, i vandalové si můžou s vaším autem pěkně „pohrát“.

Parkování venku má i své výhody, auto máte vždy připravené na cestu, stačí jen nasednout. Jestli parkujete na veřejném parkovišti, jistě v zimě oceníte jejich údržbu. Nemusíte řešit odklízení sněhu ani sypání příjezdové cesty.

Venkovní stání

Přístřešek jako praktické řešení


Přístřešky jsou praktickou alternativou, pokud nemáte prostor pro garáž, ale nechcete své auto nechat napospas vlivům počasí. Přístřešek ochrání vaše auto především před deštěm a sněhem a oproti garáži ho uchráníte před teplotními šoky, které auto v zimě při výjezdu z garáže zažívá.

Jste teprve ve fázi výběru auta? Obraťte se na naše rádce, kteří vám s jeho výběrem pomůžou.

 

 

 

 

 

Galerie

Galerie Galerie Galerie

Zavolejte nám

Ikona telefon modrý

800 553 333
702 078 878

Těšíme se na vás od 9 do 17 hod, po – pá.