Zpět na seznam článků

Publikováno 18.01.2018

Jak chránit auto před zimními mrazíky

Třeskuté mrazy umí zavařit nejen autům, ale i řidičům. Přečtěte si, jak zvládnout zimu bez větších komplikací.

Škrábání se nevyhnete

Pokud nepatříte ke šťastlivcům, kteří parkují pouze v garážích, budete si muset pořídit kvalitní škrabku na zamrzlé sklo. Nejúčinnější je mosazná. Při jejím používání si dejte pozor na ostrou čepel, kterou můžete poškodit karoserii nebo gumová těsnění skla. Pokud si chcete ušetřit práci, sáhněte po speciálních rozmrazovacích sprejích, které zvládnou ledovou krustu na skle auta rozpustit.

Jako prevenci před námrazou použijte termoplachtu. Levnější variantou jsou karton nebo hadr, kterými můžete přes noc překrýt sklo auta.

Co rozhodně nedělat


Řidiči jsou v metodách na odstranění námrazy vynalézaví. Na zamrzlá okna rozhodně nenalévejte horkou vodu. Koledujete si tím o prasknutí skla. Pokud sklo teplotní rozdíl vydrží, většinou se ze zamrzlé vody utvoří ještě silnější vrstva. Ani stěrače nejsou na odstranění námrazy dobrou volbou.  Poničíte si gumičky a stěrače pak hůře stírají.

Parkujte chytře


Dejte si pozor na to, kde parkujete. Určitě nechcete, ať vám na auto padají rampouchy nebo kusy sněhu. Při parkování nezatahujte ruční brzdu, zkondenzovaná vlhkost může zablokovat kola.

Vyměňte směs do ostřikovačů


Hlavní vlastností, na kterou se při výběru směsi do ostřikovačů zaměřte, je odolnost vůči mrazu. Čtěte vždy návod – některé směsi je potřeba ředit. Pokud je nezředíte, můžou vám agresivní složky poškodit některé části auta.

Myslete na všechno


Velké mrazy spolu s brzkou tmou vám můžou připravit nemilá překvapení. Obohaťte raději svou povinnou výbavu o baterku, sněhové řetězy, lopatu a deku. Na závěr pro vás máme ještě malý, ale důležitý tip. Noste stále při sobě odmrazovač zámků. Uvidíte, že se vám bude hodit.

Máte nějaký tip, jak auto ochránit před zimou? Napište nám do komentářů na Facebooku.

Galerie

Galerie

Zavolejte nám

Ikona telefon modrý

800 553 333
702 078 878

Těšíme se na vás od 9 do 17 hod, po – pá.