Zpět na seznam článků

Publikováno 23.11.2017

Autotým v boji za dekarbonizaci

Snažíme se neustále vylepšovat naše služby a sledovat nejnovější technologie. Přečtěte si, jak probíhalo a o čem bylo naše nedávné školení.

 

Dekarbonizace bez demontáže

Na školení jsme se seznámili s výrobky značky BG, které vám pomohou v okamžiku, kdy se u vašeho vozu projeví problémy spojené s negativním působením karbonu uvnitř motoru i jiných mechanických částí. Bezdemontážní a velmi efektivní metodou totiž umí řešit takzvanou dekarbonizaci postiženého místa, tedy zbavení se karbonu plynnou cestou. V poslední době řeší navíc technologie BG Products také velmi žhavé téma současnosti – zanesení filtru pevných částic DPF. V rámci školení společnosti I.O.B. jsme získali nejprve teoretické zkušenosti v oblasti vzniku a působení karbonu na mechanické části automobilu.

Součástí prezentačního školení byl také praktický test obou zmíněných bezdemontážních technologií, tedy dekarbonizace benzínového motoru a čištění filtru pevných částic DPF u vozu s naftovým motorem. V obou případech jsme vycházeli z naměřených hodnot před a po realizaci testu technologie BG s cílem prokazatelně zjistit její pozitivní účinky v celém procesu dekarbonizace.

Vrátit autu ztracený výkon za 50 minut? Žádný problém

V prvním případě, dekarbonizaci motoru, jsme neprve provedli měření a poté připojili testovaný vůz k patentovanému technologickému zařízení BG Products. Následně byla provedena dekarbonizace, a to cirkulací speciálního chemického přípravku ve spalovacím prostoru motoru a dalších částí, která trvala zhruba 50 minut. Dekarbonizace je poté doplněna dalšími nutnými úkony. Ve výsledku je poté karbon na součástech motoru přeměněn na plynné skupenství a odchází výfukovým systémem z vozu. Po následném finálním měření emisí bylo patrné velmi výrazné zlepšení, kdy jedovaté plyny, CO a HC se snížily na testovaném voze až 30krát. U tohoto vozu došlo také ke zlepšení chodu motoru, snížení spotřeby paliva a navrácení výkonu. 

Filtr skoro jako nový

V případě druhého testu jsme byli přítomni čištění silně zaneseného DPF filtru karbonem u vozu s naftovým motorem. I v tomto případě došlo na úvodní měření kouřivosti na STK a následné připojení k unikátnímu přístroji BG, který za přibližně 180 minut dokáže při zvýšených otáčkách motoru bezdemontážně vyčistit nejen filtr pevných částic DPF, ale také celý výfukový systém již od spalovacího prostoru. I v tomto případě došlo k výrazným změnám na voze. Po BG dekarbonizaci se úroveň zanesení DPF snížila o 70 %, což se výrazně přiblížilo hodnotě nového filtru. Navíc bylo možné dostat vůz z nouzového do běžného jízdného režimu.

Důležitá je prevence

Oba testy však řeší u starších vozů případy, kterým lze pravidelnou aplikací dekarbonizačních sad BG Products účinně předejít. I proto bylo prezentační školení o technologii BG Products zaměřeno především na poradenství v oblasti prevence v boji proti vzniku karbonových usazenin v mechanických částech automobilu.

Všechny získané znalosti a vědomosti vám nyní velmi rádi předáme v našem procesu poradenství při prověřování ojetých vozů včetně nabídky vhodných výrobků značky BG Products. Jedná se zejména o nabídku dekarbonizačních sad pro naftové i benzínové motory.  

3 kroky k navrácení výkonu motoru

Použití speciálního setu přípravků BG Products na kompletní dekarbonizaci olejového a spalovacího systému znamená pro majitele starších vozů pouze tři jednoduché kroky k navrácení plného výkonu motoru, ke snížení emisí a spotřeby paliva a také ke klidnějšímu chodu motoru a snadným startům. Jeho aplikace se provádí každých 15000 km a tato pravidelná preventivní údržba motoru ho bude udržovat stále v dobré kondici. Kromě výrobku samotného nabízíme také odbornou radu ohledně jeho správné aplikace

Sada pro naftové motory:

BG 109 pro servis olejového systému, pístních kroužků a kompresních tlaků

BG 112 pro servis motorového oleje

BG 244 pro servis ventilů, vstřikování a spalovacího systému

Nalévací hrdlo zdarma.

Cena: 1300,- Kč

 

 Sada pro benzínové motory:

BG 109 pro servis olejového systému, pístních kroužků a kompresních tlaků

BG 110 pro servis motorového oleje

BG 208 pro servis ventilů, vstřikování a spalovacího systému

Nalévací hrdlo zdarma.

Cena: 1300,- Kč

                

Máte zájem o dekarbonizační sadu nebo jen potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat mailem info@autotym.cz a nebo na tel.čísle 725 575 216.

             

Galerie

Galerie Galerie Galerie Galerie

Zavolejte nám

Ikona telefon modrý

800 553 333
702 078 878

Těšíme se na vás od 9 do 17 hod, po – pá.